Evinizde Yer Açın, Giysi Yenileme Makinesi Geliyor!

Acil bir toplantıya ya da davete gitmeniz gerekiyor ancak giysiniz buruşuk. Sorun değil bu yeni makine giysinizi 10 dakikada ilk günkü haline getiriyor. Çalışan insanların en büyük sorunlarından biri de giyimdir. Üstelik bir de zamansız sürpriz toplantı ve davetler söz konusu olduğ...

Evinizde Yer Açın, Giysi Yenileme Makinesi Geliyor! (22 Temmuz 2014)

Acil bir toplantıya ya da davete gitmeniz gerekiyor ancak giysiniz buruşuk. Sorun değil bu yeni makine giysinizi 10 dakikada ilk günkü haline getiriyor.

Çalışan insanların en büyük sorunlarından biri de giyimdir. Üstelik bir de zamansız sürpriz toplantı ve davetler söz konusu olduğunda bu sorun paniğe dönüşebilir. Kuru temizlemecilerin açık olmadığı akşam saatleri ya da tatil günleri olabilir.

Diyelim ki daha uygun bir saat ancak buruşuk giysilerinizi kuru temizleme servisine götürseniz çok zaman kaybedeceksiniz, ütü ise hassas giysiler için tehlikeli bir çözüm. İşte Procter&Gamble ve Whirlpool firmaları birlikte böyle durumlar için ideal bir giysi yenileme çözümü geliştirmişler.

Ütü derdi sona eriyor

Swash isimli bu cihaz bir çamaşır makinesi ya da bir kurutucu değil. Ancak zor durumda kaldığınızda gereksineceğiniz en iyi çözüm olabilir. Swash herhangi bir giysiyi, ister gece elbisesi, ipek pantolon, kaşmir kazak ya da dantelli bir gömlek olsun, 10 dakikada yepyeni hale getirme iddiası ile geliyor. Ancak leke çıkartma özelliği yok.

Evde kuru temizleme

Swash ince uzun bir elbise dolabı gibi görünüyor, tazeleyeceğiniz kıyafeti içine asıyor ve üzerindeki yuvaya özel bir solüsyon içeren kapsülü koyuyorsunuz. Çalıştırdıktan sonra 10-15 dakika içinde giysi kırışıklardan arınmış ve pırıl pırıl tertemiz bir hale geliyor. Cihaz bunu ısı dağıtımı ve özel solüsyonu ile çalışan kulaklık benzeri robotik bir aparat ile başarıyor, su kullanılmıyor ve hassas kıyafetlerde başarılı sonuç veriyor.

Cihazın kendisi 499 Dolar ve ayrıca solüsyon kapsüllerinin 12’lik paketi 7 Dolar fiyatla satılıyor. Ürünün Eylül’den itibaren ABD’de satışa çıkacağı bildiriliyor.