CHP Sessizliğini Koruyor!

Abdullah Öcalan’ın ‘silahlı unsurlar yurt dışına çıksın’ çağrısı yaptığı Diyarbakır Nevruzu ile ilgili CHP’den henüz bir açıklama ya da tepki gelmedi. Ancak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da yapılan Nevruz kutlamalarıyla ilgili, “Böyle ...

CHP Sessizliğini Koruyor! (22 Mart 2013)

Abdullah Öcalan’ın ‘silahlı unsurlar yurt dışına çıksın’ çağrısı yaptığı Diyarbakır Nevruzu ile ilgili CHP’den henüz bir açıklama ya da tepki gelmedi.

Ancak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da yapılan Nevruz kutlamalarıyla ilgili, “Böyle bir çözüm süreci mitinginde Türk bayrağının olması gerekirdi” açıklamasının ardından dün akşam saatlerinde CHP Parti Genel Merkezi binasına Türk bayrağı asıldı.

Öcalan’ın mektubunun da okunduğu etkinliklerde Türk bayrağının bulunmaması, CHP Genel Merkezi’nin de tepkisini çekti. CHP Genel Merkezi’ne dev bayrak, bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla asıldı.

Ardından CHP Genel Başkanı kurmaylarıyla da istişarede bulunarak Genel Merkeze Türk bayrağının asılması talimatını verdi. Kılıçdaroğlu’nun CHP’li vekillere de konuyla ilgili konuşmamaları konusunda talimat verdiği öğrenildi.

TEPKİSİNİ TWITTER’DA GÖSTERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti adına şu ana kadarki tek tepkiyi sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan verdi. Kılıçdaroğlu bu sabah attığı tweet’te ”Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!” yazdı ve Türk bayrağı resmi paylaştı.

Kaynak: Radikal