Çapulcular Kervanına CEO’lar da Katıldı! [İnfografik]

Ekonomist dergisinin Taksim Gezi protestoları konusunda 137 CEO ile gerçekleştirdiği anketin sonuçları manşet.at sitesi tarafından infografiğe dönüştürüldü. Ekonomist dergisinin yaptığı anket bu kez CEO’ların Taksim Gezi Parkı eylemlerine yönelik düşüncelerini ortaya koyuyo...

Çapulcular Kervanına CEO’lar da Katıldı! [İnfografik] (20 Haziran 2013)

Ekonomist dergisinin Taksim Gezi protestoları konusunda 137 CEO ile gerçekleştirdiği anketin sonuçları manşet.at sitesi tarafından infografiğe dönüştürüldü.

Ekonomist dergisinin yaptığı anket bu kez CEO’ların Taksim Gezi Parkı eylemlerine yönelik düşüncelerini ortaya koyuyor. 137 CEO’nun yanıt verdiği anket sonuçlarına göre yöneticilerin yarısı Gezi Parkı eylemleri için Taksime gitmiş. “Çapulçu” CEO’ların sayısı bu ankete göre 137’de 65. Yani yüzde 47.5…

Derginin anketine göre, CEO’lar eylemlerin bu noktaya kadar gelmesinin en önemli nedeni olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sert üslubunu gösteriyorlar. Ankete katılanların yüzde 40.8’i böyle düşünürken yüzde 30.8’i en önemli nedeni “Polisin orantısız müdahalesi” olduğunu düşünüyor.

KARNE ZAYIF

Ekonomist dergisinin anketinde CEO’lardan hükümete bu olayla ilgili 1’den 10’a kadar not vermesi de isteniyor. CEO’ların yüzde 51.5’i hükümete “1” puan verdi. İki puan verenlerin oranı yüzde 16.8 olurken 3 puan verenlerin oranı yüzde 19.8 olarak hesaplandı. Böylece 137 CEO’nun 121’i (yüzde 88.1) hükümete 1-3 puan arasında not vermiş oldu. 5 ve altında not verenlerin oranı ise yüzde 98 olurken hükümete 8-10 puan arasında not veren olmadı.

CEO’ların yüzde 56.8’i konunun basit bir ağaç eylemi olmadığını hükümetin birçok politikasına tepki olduğunu belirtirken yüzde 26.1’i eylemcilerin demokratik hak arama mücadelesi olduğuna inanıyor. (Manşet.at)