“Bu Yolun Sonu Nereye Gidiyor?”

ODTÜ arazisinden geçirilmek istenilen yol nedeniyle 3 binden fazla ağacın gece yarısı operasyonu ile kesilmesini, bu kez sürücüler otomobilleriyle protesto ettiler. Duruma müdahale eden trafik ekipleri eşliğindeki çekiciler, araçları içindeki vatandaşlarla birlikte götürdü. Akşa...

“Bu Yolun Sonu Nereye Gidiyor?” (22 Ekim 2013)

ODTÜ arazisinden geçirilmek istenilen yol nedeniyle 3 binden fazla ağacın gece yarısı operasyonu ile kesilmesini, bu kez sürücüler otomobilleriyle protesto ettiler. Duruma müdahale eden trafik ekipleri eşliğindeki çekiciler, araçları içindeki vatandaşlarla birlikte götürdü.

Akşam saatlerinde ODTÜ Yerleşkesi’nin ana girişinde 06 BD 9660 plakalı aracıyla Eskişehir yoluna çıkan ve kimliği henüz öğrenilemeyen bir kadın sürücü, aracının kornasına sürekli basarak ODTÜ arazisinden geçecek yolu protesto etti. Bu sırada, Eskişehir yolunu kullanan bazı sürücüler de araçlarının kornasına basarak kadın sürücüye destek verdi.

AA’nın haberine göre, aracının ön camında “Bu yoldan orman geçecek”, arka camına ise “Bu yolun sonu nereye gidiyor” yazan kadın sürücü, Eskişehir yolunda aracını yolun kenarına park ederek protestosunu sürdürdü.

Bunun üzerine, bir trafik polisi araca yaklaşarak kadın sürücüden araçtan inmesini istedi. Kadın sürücünün aracından inmeyerek, protestosuna devam etmesi üzerine olay yerine çekici çağrıldı. Kısa sürede olay yerine gelen çekici yardımıyla araç, kadın sürücü ve yanındaki arkadaşının da içinde bulunduğu sırada çekici yardımıyla kaldırıldı.

Aracının kaldırılışı sırasında aracının camını indiren kadın sürücü, “Bu yoldan orman geçecek” ve “Bu yolun sonu nereye gidiyor” diye bağırdı.

Ayrıca trafiği yavaşlatıp korna çalarak yoluna devam eden araçların plakasını alan polis, trafiğe engel olduğu gerekçesiyle de araçlara ceza kesti.