Biraz Bahar, Biraz Kış, Hafta Sonu Yine Yağış

Tam da bahar geldi derken, Perşembe günü İstanbul 17 dereceyi görmüşken, hafta sonu yine sağanak yağışla birlikte hava 6-7 derece birden soğuyacak. Yurt genelinde sıcaklıklar artıyor, bahar iyice yaklaşmaya başladı. Meteorolojinin son tahminlerine göre, Do...

Biraz Bahar, Biraz Kış, Hafta Sonu Yine Yağış (26 Mart 2015)

Tam da bahar geldi derken, Perşembe günü İstanbul 17 dereceyi görmüşken, hafta sonu yine sağanak yağışla birlikte hava 6-7 derece birden soğuyacak.

Yurt genelinde sıcaklıklar artıyor, bahar iyice yaklaşmaya başladı. Meteorolojinin son tahminlerine göre, Doğu'da da hava iyice açıyor. Karlar erimeye başlıyor. Batı da ise yağış etki alanını arttırıyor. Cuma ve cumartesi günü dikkat, çünkü aşırı yağışlar görülecek. Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısında aşırı yağış ve sıcaklık dalgalanışı görülecek.

Bu hafta sonu yine yağmur var. Cuma gecesinden itibaren Ege üzerinden ve Balkanlar tarafından iki farklı yağışlı havanın etkisine giriyoruz ve hava soğuyor. Özellikle Marmara’da sıcaklıklar yine 12-13 derecelere düşecek.

Uzun zamandan sonra gök gürültüleri duyacağız, Marmara’da Ege’de ve İç Anadolu ile Akdeniz sahillerinde gök gürültülü sağanak yağışlar oluşacak. Bahar mevsimine uygun bu yağışlar Akdeniz ve Ege kıyılarında Cumartesi günü yer yer şiddetli sağanak şeklinde de görülebilir ve su baskınları taşkınlar yaşanabilir.

Çamur yağabilir!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde, bu gece ve yarın, Kuzey Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiği kaydedilerek, görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. 

Nisan ayı sıcak başlamıyor

İstanbul’da Nisan pek sıcak başlamayacak. Nisan ayının ilk haftasında en yüksek sıcaklıkların 12-13 derece olması bekleniyor.

Karadeniz İç Anadolu ve yurdun Doğu bölgelerinde önümüzdeki günler sık sık yağış bekliyoruz, bu yağışlar kuvvetli değil ancak neredeyse her gün bir miktar yağış alabileceğiz.

İşte bölgelerimize göre 5 günlük haritalı hava tahmini:

Kaynak: MGM

İstanbul için 7 günlük hava tahmini:

Kaynak: ntvhava.com