Beşiktaş’ta Sanat Günleri Başlıyor

Beşiktaş Belediyesi tarafından ilk olarak 21 – 28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Sanat Günleri, ardından da 17 Ekim – 18 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde İstanbullular sanata doyacaklar ...

Beşiktaş’ta Sanat Günleri Başlıyor (19 Eylül 2014)

Beşiktaş Belediyesi tarafından ilk olarak 21 – 28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Sanat Günleri, ardından da 17 Ekim – 18 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde İstanbullular sanata doyacaklar

Dünyanın her yerinden tanınmış ressamlar, Paris sokak ressamları, müzisyenler, dansçılar, pantomim sanatçıları, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri ile sanatı yeniden keşfedecek, Beşiktaş sokaklarında kendinizi iyi hissedeceksiniz.

21 Eylül saat 19.00’da sanatçılarla birlikte Demokrasi Meydanı’nda Ortaköy’e yürünecek.

Sanat Günleri, Beşiktaş Köyiçi, Bebek Parkı, Ortaköy Meydanı ve Levent Meydanı’nda yapılacak.

Uluslararası Sanat Günleri kapsamında sergi, sinema, konser etkinlikleri düzenlenecek. Hakkari Belediyesi Arbane Grubu, Karadeniz rock grubu Entu ve Koralİstanbul 3 din grubu Uluslararası Sanat Günleri’nin açılış gününde Ortaköy Meydanı’nda sahne alacak.

Yeşilçam’ın 100. yılı nedeniyle 100 film afişi sergisinin açılacağı festivalde yurtiçinden ve yurtdışından gelecek 70 ressam bir hafta boyunca Beşiktaş’ı resmedecek. Fransa’dan gelecek sokak ressamları Bebek, Beşiktaş ve Ortaköy’de hünerlerini konuşturacak. Sanat Günleri boyunca Beşiktaş sokaklarında açık hava resim ve fotoğraf sergileri yer alacak.

Programı büyütmek için üzerine tıklayın:

FOTOİSTANBUL 1. BEŞİKTAŞ ULUSLARARASI FOTOĞRAF FESTİVALİ

İstanbul’da şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı fotoğraf organizasyonu Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali; ABD, Asya, Avrupa ve Türkiye’den 100’e yakın sanatçıyı bir araya getirecek! 17 Ekim – 18 Kasım 2014 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenecek festival; Beşiktaş’ın meydanlarına kurularak, dev açık hava sergileri ile milyonlarca kişiyi fotoğraf sanatı etrafında buluşturacak.

Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali; 50 sergi, 70 seminer ve panel, 6 ustayla sohbet, 5 gösteri gecesi, 80 fotoğraf gösterisi, 100’ü aşkın portfolyo değerlendirmesi, 8 atölye, kitap imza günleri ve yuvarlak masa tartışmaları ile fotoğrafı Beşiktaş’la ve tüm İstanbullularla buluşturmayı hedefliyor. Bu yıl ilk kez Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Fotoistanbul; bir dünya metropolü olmasına rağmen düzenli bir fotoğraf festivali geleneği olmayan İstanbul’a bir festival armağan etmeyi de amaçlıyor. Beşiktaş’ın meydanlarına kurulan festival, dev açık hava sergileri ile milyonlarca kişiyi fotoğraf sanatı etrafında buluşturacak.

Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali ile ilgili ayrıntılı bilgiler ve programı fotoistanbul.org sitesinde bulabilirsiniz.