Artı Bir TV Bu Ay Yayına Başlıyor

Yeni televizyon kanalı Artı Bir TV, “özlediğiniz isimler, yeni yüzler ve yepyeni bir televizyonculuk anlayışıyla çok yakında yayında” sloganıyla tanıtımlarına başladı Daha önceki haberlerimizde duyurduğumuz ve başında Tuncay Mollavesioğlu’nun bulunduğu söylenilen yeni t...

Artı Bir TV Bu Ay Yayına Başlıyor (9 Nisan 2013)

Yeni televizyon kanalı Artı Bir TV, “özlediğiniz isimler, yeni yüzler ve yepyeni bir televizyonculuk anlayışıyla çok yakında yayında” sloganıyla tanıtımlarına başladı

Daha önceki haberlerimizde duyurduğumuz ve başında Tuncay Mollavesioğlu’nun bulunduğu söylenilen yeni televizyon kanalı “Artı Bir TV” bu ay sonuna kadar ulusal yayına başlamayı planlıyor.

Kanalın açıkhava ve sosyal medyada ‘teaser’ niteliğindeki ön tanıtımlarına başlandı.

“21. Yüzyıl’ın değişen iletişim gereksinimleriyle örtüşen çağdaş bir iletişim projesi”  olarak sunulan Artı Bir TV’nin Web sitesinde yer alan “yayın ilkeleri”nde, izleyicinin haber alma ve bilgi edinme hakkı engellenemeyeceği vurgulanarak, “bu ilkeye her koşulda uyacak ve habere güveni yeniden inşa edeceğiz” deniliyor. Ayrıca, «halk bunları izlemek istiyor» klişesine inanmadıklarını belirterek, içeriğin, izleyicilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda oluşturulacağına değinilmiş. Yayın ilkeleri arasında, “yüksek izlenme oranının amaç değil, sonuç olduğunu, bu sonuca, reyting yerine kaliteli içeriği hedefleyerek ulaşılacağı da yer alıyor. Gençlere hem mutfakta hem de ekranda şans tanınacağına ilişkin bir söz de verilmiş.

Artı Bir TV’nin kadrosu henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak medya kulislerinde, Uğur Dündar, Haluk Şahin, Ayşenur Arslan, Özlem Gürses, Ece Temelkuran ve Banu Güven gibi deneyimli ve ‘muhalif’ isimlerin kanalın kadrosunda yer aldıkları konuşuluyor. Yılmaz Özdil’in de arada bir konuk olabileceği belirtiliyor.

Uğur Dündar’ın ana haberi sunacağı, Ayşenur Arslan’ın ‘Medya Mahallesi’ programını burada devam ettireceği, Özlem Gürses’in ise hafta sonu haberleri ile haftada bir moderatörlüğünü üstleneceği tartışma programı sunacağı söyleniyor.

Düzey Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş.’ne ait Artı Bir TV’nin yeri ise Ayazağa’da.

GÜNCELLEME

Test yayınlarını sürdüren kanaldan yapılan açıklamada, 29 Nisan Pazartesi günü Digitürk 51’de yayına başlanacağı, bir ay içerisinde de D-Smart, internet ve mobil cihazlar üzerinden de izlenebileceği belirtildi.

Web Sitesi: http://www.artibir.tv/

Sosyal Medya Hesapları:

http://twitter.com/artibirtv

http://www.facebook.com/Artibirtv