Apple’ın CEO’su Tim Cook’un Maaşına Sadece 1,9’luk Zam Yapıldı! #DirenTimCook !

Dünyanın en değerli şirketi Apple’ın CEO’su Tim Cook yeni yılda maaşına zam aldı. Teknolojioku.com’un haberine göre, kısa bir sürede bu zam tüm dünyanın gündemine oturmayı başardı. Hesaplamalara göre Apple’ın idari patronu Tim Cook’un maaşı ortala...

Apple’ın CEO’su Tim Cook’un Maaşına Sadece 1,9’luk Zam Yapıldı! #DirenTimCook ! (3 Ocak 2014)

Dünyanın en değerli şirketi Apple’ın CEO’su Tim Cook yeni yılda maaşına zam aldı.

Teknolojioku.com’un haberine göre, kısa bir sürede bu zam tüm dünyanın gündemine oturmayı başardı. Hesaplamalara göre Apple’ın idari patronu Tim Cook’un maaşı ortalama bir hesapla birlikte sadece yüzde 1.9’luk bir zamla 80.000 dolar artmış oldu.

CEO’nun bu maaşı ise şirketin ana merkezi olan Amerika’da ortalama bir hayat süren vatandaşın bir yıl boyunca kazandığı miktarın yaklaşık olarak 2 katına tekabül ediyor. Securities and Exchange Commission’a yapılan son başvurulara göre Cook, geçtiğimiz 2013 yılı içerisinde Apple’ı yönetime katmak için 42.5 milyon doları servetine katmıştı. 2012 yılında bu rakamın 4.17 milyon dolarlarda seyrettiği de gelen istatistikler arasında.

Tim Cook’un 2013 yılı içerisinde aldığı taban maaş miktarı ise 1.4 milyon doları buluyor. Jobs’ın yakın arkadaşı olan Cook, 2.8 milyon dolarlık performans primini de almaya hak kazanan kişi olarak tarihe geçiyor. ABD İşgücü ve İstatistik Bürosu’na göre ortalama bir Amerikan, evine yılda 45.790 dolar götürüyor.