Apple’dan Son Dakika Sürprizi: ‘iPhone 6 Çıkıncaya Kadar Bununla İdare edin!’

Apple’ın iPhone 6 akıllı telefonunu bu yaz tanıtması beklenirken şirket beklenmedik bir adım atarak bugün yeni bir telefon piyasaya sürdü. İngiliz telefon operatörü O2’nin internet sayfası üzerinde bu akşam görülen yeni telefon iPhone 5c’nin 8 GB’lık modeli...

Apple’dan Son Dakika Sürprizi: ‘iPhone 6 Çıkıncaya Kadar Bununla İdare edin!’ (19 Mart 2014)

Apple’ın iPhone 6 akıllı telefonunu bu yaz tanıtması beklenirken şirket beklenmedik bir adım atarak bugün yeni bir telefon piyasaya sürdü.

İngiliz telefon operatörü O2’nin internet sayfası üzerinde bu akşam görülen yeni telefon iPhone 5c’nin 8 GB’lık modeli. Telefonun kontratlı satış fiyatı 50 sterlin (185 lira).

Daha az depolama haricinde bu yeni iPhone 5c’nin diğer tüm özellikleri Apple’ın Ekim ayında tanıttığı model ile aynı. Telefon 4 inçlik retina ekrana, güçlü bir A6 işlemciye ve 8 megapiksel kameraya sahip. Telefon ayrıca 16 ve 32 GB’lık modellerde olduğu gibi plastik çerçeveli.

Yeni telefon O2 sitesi haricinde Apple’ın Avrupa’nın bazı ülkelerindeki internet mağazasında da yerini aldı. İngiltere’deki Apple Store’da telefonun satışı fiyatı 429 sterlin (1.580 lira) seviyesinde.

wsj.com.tr