Apple’dan iPhone ve iPad Kullanıcılarına Acil Uyarı!

Apple’ın mobil cihazlarında ortaya çıkan güvenlik açığının sadece yeni iOS güncellemesiyle ortadan kaldırılacağı açıklandı. UZUN SÜREDİR VAR ntvmsnbc’nin haberine göre, dünya teknoloji devi Apple, hafta sonunda iPhone ve iPad’lerde önemli bir güvenlik açığının ...

Apple’dan iPhone ve iPad Kullanıcılarına Acil Uyarı! (23 Şubat 2014)

Apple’ın mobil cihazlarında ortaya çıkan güvenlik açığının sadece yeni iOS güncellemesiyle ortadan kaldırılacağı açıklandı.

UZUN SÜREDİR VAR

ntvmsnbc’nin haberine göre, dünya teknoloji devi Apple, hafta sonunda iPhone ve iPad’lerde önemli bir güvenlik açığının oluştuğunu bildirdi. Bu açık yüzünden kafe, havaalanı gibi ortak kullanıma açık alanlarda kablosuz internet ağına dahil olan kullanıcılar, cihazlarını herhangi bir saldırıya karşı savunmazsız bırakırken, aynı zamanda kredi kartı gibi kişisel bilgilerinin de çalınma riskiyle karşı karşıya kaldı.

Slate yazarı Phil Plait, bu açığın Apple işletim sistemi iOS’taki bir kodlama hatasından kaynaklandığını ve uzun bir süredir de var olduğunu kaydetti. Apple, güvenlik tehdidine karşı bir yama hazırladı. Uzmanlar kullanıcıların güvenlik açısından acilen iPhone ve iPad’leri güncellemeleri için uyardı.

WHATSAPP ÖZÜR DİLEDİ

WhatsApp’ın kurucusu ve CEO’su Jan Koum, dün akşamki dört saati aşan büyük kesinti için kullanıcılardan özür diledi. Tarihlerinin en büyük kesintilerini yaşadıklarını belirten Koum, bu kesintiden tüm kullanıcılarının etkilendiğini de ekledi. Koum, bu kesintiye ağ dağıtıcısında yaşanan bir sorunun neden olduğunu söyledi. Koum, bu yönlendiricideki sorun hakkında ayrıntı vermekten ise kaçındı.

Öte yandan bu kesintiyle birlikte sosyal ağlarda birçok iddia da ortaya atıldı. Genelde insanlar bu kesintiyi Facebook’un uygulamayı satın almasına bağladı.