Al İşini, Çal Başına!

Patronunu protesto ederek, danslı istifa sunumunu videoya çekip YouTube’a yükledi. Üç günde 4 milyondan fazla izlenerek hem fenomen hem de milyoner oldu! Tayvan’ da bir video yapım şirketinde çalışan Maria Shifrin, patronunu protesto etmek için işinden istifa etti. Patronunun i...

Al İşini, Çal Başına! (1 Ekim 2013)

Patronunu protesto ederek, danslı istifa sunumunu videoya çekip YouTube’a yükledi. Üç günde 4 milyondan fazla izlenerek hem fenomen hem de milyoner oldu!

Tayvan’ da bir video yapım şirketinde çalışan Maria Shifrin, patronunu protesto etmek için işinden istifa etti.

Patronunun iş anlayışını eleştiren Shifrin’in, Kanye West’in ‘Gone’ adlı parçasıyla işyerinde çektiği video, internette viral olurken, 3 gün içinde 4 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi.

İŞTE O VİDEO

İnternet dünyası, son zamanların en ilginç istifalarından birine tanık oldu. Tayvan merkezli Next Media Animation adlı video yapım şirketinde çalışan yazar Marina Shifrin, sürekli reyting kovalayan patronuyla anlaşamadığı için istifa etti. Videosunda, kaliteli içeriğe önem verdiğini belirten Shifrin, istediği şekilde çalışamadığı için artık sabrının tükendiğini ve istifa kararı aldığını belirtti.

Derdini istifa videosunda anlatmaya karar veren Shifrin, sabah yerel saatle 04.30’da işyerine gitti ve Kanye West’in ‘Gone’ parçası eşliğinde dans etti. Sıkıntısını ve istifa nedenini ise altyazılarda belirtti.

Shifrin, “Patronum videoların sadece ne kadar izlendiğini önemsiyor. Ancak önemli olan kaliteli içerik. Kalite geldikçe, izleyiciler de gelir” ifadesini kullandı.

GÜNCELLEME

Danslı İstifa Videosuna Patrondan da Yine Danslı Video İle Jet Yanıt!

Tayvan’da istifasını video ile tüm dünyaya izleten şirket çalışanına patronundan ‘eleman arıyoruz’ ilanlı bir video ile yanıt geldi.

Tayvan’da bir video animasyon firmasında çalışan Marina Shifrin’in istifa videosu tüm dünyada sosyal medya üzerinde büyük ilgi çekmişti. Şimdi de, Shifrin’in istifa videosunda şikayet ettiği patronu bir yanıt videosu çekti.

Genç kadının patronu “yanıt” videosunda dans ederken, çalışanların masalarında yemek yediği, çünkü çevrede hiç restoran olmadığı, ama binanın çatısındaki havuz ve saunanın bu yokluğu dengelediği belirtiliyor.

Ayrıca Shifrin’in memnun olmadığı patronlarının, çalışanlarla video çektiği ve hatta çalışanlarının bu videolarda patronlarını vurunca, patronun “ölü taklidi” bile yaptığı ifadesi videoda yer alıyor. İlginç video, “eleman arıyoruz” mesajı ile sona eriyor.

İşte çalışanının istifa videosuna dans ederek cevap veren ‘hoşgörülü’ patronun videosu: