ABD Hükümeti iPhone ve iPad Kullanıcılarını Uyardı!

Son dönemde cihazlarında ortaya çıkan açık ve virüsler yüzünden teknoloji firması Apple'ın iPad ve iPhone ürünlerini kullananlara ABD hükümetinden uyarı geldi Son günlerde başı zararlı yazılım ve açıklarla dertte olan ...

ABD Hükümeti iPhone ve iPad Kullanıcılarını Uyardı! (14 Kasım 2014)

Son dönemde cihazlarında ortaya çıkan açık ve virüsler yüzünden teknoloji firması Apple'ın iPad ve iPhone ürünlerini kullananlara ABD hükümetinden uyarı geldi

Son günlerde başı zararlı yazılım ve açıklarla dertte olan teknoloji firması Apple'ın ürünleriyle ilgili bir uyarı da ABD hükümetinden geldi. Ulusal Siber güvenlik ve İletişim Entegrasyonu Merkezi ve ABD Bilgisayar Acil Hazırlık Takımı tarafından yayınlanan bildiride Apple'ın iPhone ve iPad ürünlerini kullananlar 'Maskeli Atak' olarak bilinen açığa karşı uyarıldı.

Yapılan açıklamada bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmemesi ya da bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye çalışan yönlendirmelere dikkat edilmemesi konusunda uyarı yapıldı.

Birkaç gün önce FireEye firması tarafından ortaya çıkarılan ve ‘Masque Attack – Maskeli Atak’ olarak tabir edilen açık, kötü niyetli kişilerin Apple ürünlerine sızmalarını sağlıyor. Güvenlik şirketleri Apple ürünlerinde bu ve benzeri yeni açıkların yer aldığı ve bunların da kötü amaçlarla kullanılabileceği konusunda uyarı yapıyorlar.

Geçen hafta ortaya çıkan ve Apple ürünlerini etkileyen WireLurker isimli zararlı yazılım da üçüncü parti uygulama marketleri üzerinden yayılıyor ve kötü niyetli kişilerin telefon ve tabletteki bazı bilgilere erişmesini sağlıyordu.

Kaynak: Reuters / Al Jazeera