90’ların 21 Sevilen Türkçe Pop Şarkısıyla 4 Dakikada Hafta Sonu Keyfi

Boğaziçi A Capella topluluğu, 90’lı yılların sevilen Türkçe Pop şarkılarından oluşturduğu potpurinin ikinci bölümünü yayınladı A Capella Boğaziçi’nden eğlenceli bir video daha geldi. 90`lara damgasını vuran Türkçe ...

90’ların 21 Sevilen Türkçe Pop Şarkısıyla 4 Dakikada Hafta Sonu Keyfi (13 Mart 2015)

Boğaziçi A Capella topluluğu, 90’lı yılların sevilen Türkçe Pop şarkılarından oluşturduğu potpurinin ikinci bölümünü yayınladı

A Capella Boğaziçi’nden eğlenceli bir video daha geldi. 90`lara damgasını vuran Türkçe pop şarkıları sanırız hiç böyle dinlememişsinizdir.  A Capella türü, enstrüman olarak insan sesi kullanılan çok sesli bir müzik türü olarak karşımıza çıkıyor. Parçalardaki notalar ve farklı tonlar, genellikle birkaç kişiden oluşan korolarla seslendiriliyor.

A Capella Boğaziçi topluluğu; Erkan Oğur'un da seslendirdiği "Divane Aşık Gibi" türküsü gibi parçaları bu teknikle seslendiriyor. Bunun yanı sıra Türk Pop tarihine olan ilgilerini de eğlenceli derlemelerle gösteriyorlar. Ajda Pekkan, Barış Manço, Cici Kızlar gibi 90 öncesi dönemi seslendirdikleri performanslarından sonra bu kez zaman çizelgesini 90'lara getirmişler.

Cartel, Tayfun, Mirkelam, Sezen Aksu, Sertab Erener gibi birçok ismin popüler parçalarını 4 dakikada derlemeyi başarmışlar.

90`ların efsanevi 21 şarkısını 4 dakikaya sığdıran A Capella Boğaziçi grubunun, nostalji rüzgarları estiren bu eğlenceli videosunun hafta sonunuza ayrı bir keyif katacağını düşünüyoruz.

Boğaziçi A Capella

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü üyeleri tarafından Boğaziçi Singers A Capella Quintet ismiyle kurulan grup 2004 yılında A Capella Boğaziçi ismini almıştır. 2005 yılında ilk albümünü Kerem Görsev prodüktörlüğünde çıkaran grubun kayıtları Uluslararası İstanbul Festivali CD sinde ve DMC Jazz Label karma al bölümünde de yer almayı başarmıştır.

Düzenleme – Recep Gül

Soprano – Ceren Gündoğdu
Alto – Ezgi Arslan
Tenor – Recep Gül
Bariton – Cesur Özdemir
Bas ve Cajon – Ali Göktürk

Kayıt ve Mix – Recep Gül
Yönetmen – Emirhan Savaş
Görüntü Yönetmeni – Mert Erçin
Asistan – Cem Aburga
Prodüksiyon – Startabas