Kurumsal

KÜNYE

Genel Yayın Yönetmeni: Kamil Eryazar Kimdir?

Isparta doğumlu. Siyasal Bilimler mezunu. Okuma-yazmayı öğrendikten sonra yerel gazetelerde yazmaya, ulusal gazetelerin muhabirliğini yapmaya başladı.

Üniversite yıllarında da haftalık haber, aylık edebiyat sanat dergilerinde yazmayı sürdürdü. 1982 yılında “Günümüzde Türk Basını” adlı araştırma inceleme kitabı ile Çağdaş Gazeteciler Derneği Ödülü’nü kazandı. Çeşitli gazete ve dergilerde reklam müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaptı. “Yılın Gazetecisi” seçildi. Üniversiteler, sanayici ve işadamları dernekleri ile sivil toplum kuruluşlarında “mentor” olarak konferanslar verdi. Radyo ve televizyon programlarına katıldı.

1991 yılında reklam, halkla ilişkiler, kurumsal ve pazarlama iletişimi, marka yönetimi alanlarında hizmet vermek üzere kendi şirketini kurdu. 2005 yılına kadar süren bu dönemde hazırlayıp yönettiği kampanyalar, projeler ulusal ve uluslararası ödüller aldı.

2000’li yılların başlarında internet ve sosyal medya ile tanıştı. Halen bu alanda çalışıyor.

2012 yılında, dünyaya, topluma, hayata, insana ve pazara ‘farklı bir bakış’ açısıyla yaklaşan bu haber sitesini kurdu ve editörlüğünü yürütüyor.

Kitle iletişimi ve kültürü, iletişim sosyolojisi, dijital medya ve toplumbilim konularındaki akademik çalışmaları sürüyor. Bu konularda yayınlanmış 3 kitabı ve 1000’e yakın makalesi bulunuyor.

Yeni Medya Akademi olarak, Dijital Medya ve Marka İletişimi alanında eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

İletişim: kamil.eryazar@farklibirbakis.com