Türk mühendis, dünyadaki tüm havaalanlarının Wi-Fi şifrelerini yayınladı

dunyadaki tüm havaalanlarinin wi fi sifreleri interaktif harita Türk mühendis, dünyadaki tüm havaalanlarının Wi Fi şifrelerini yayınladı

Anıl Polat isimli bilişim veri güvenliği mühendisi, yurt dışı yolcuları internete ücretsiz bağlansın diye dünya genelinde hava limanlarında kullanılan tüm Wi-Fi şifrelerini bloğunda yayınladığı bir interaktif harita üzerinde paylaştı.

Özellikle yurt dışına çıktığında kullanıcıların en büyük dertlerinden biri roaming ücretleri… Kullanıcıların bu anlamda imdadına yetişen ücretsiz Wi-Fi bağlantıları çoğu hava limanlarında bulunuyor. Ancak bazı hava limanlarının Wi-Fi hattını kullanabilmek için ödeme yapmak ve belirlenen şifreyi bilmek gerekiyor.

anil polat 300x243 Türk mühendis, dünyadaki tüm havaalanlarının Wi Fi şifrelerini yayınladıİşte bilişim veri güvenliği mühendisi ve sehayat bloggerı Anıl Polat, gezdiği ülkelerde kullandığı havalimanlarının Wi-Fi şifrelerini kırarak tek tek not aldı. Daha sonra da bunları bloğunda yayınladığı bir interaktif harita üzerinde paylaştı.

Artık havalimanındaki insanlar bu haritadan yararlanarak, havalimanının internetini kullanabiliyor. İnternet ihtiyacı olduğu zamanlarda kullanmak isteyenler, haritanın üzerinden uçak ikonlarına tıklayarak şifreleri öğreniyor.

Anıl Polat, sürekli güncellediğini söylediği, online hava limanları şifreleri haritası hizmeti ile dünya basınında da haber oldu. Mashable haberi “harika bir hizmet” başlığıyla verdi.

Yorum Yaz