Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

van goghun tablolari kahve fincanlarinda Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Kahve lattelerin üzerine çeşitli desenler yapıldığını görmüşsünüzdür. Güney Koreli barista Lee Kang-bin, bu sanatı daha da geliştirip kahve köpükleri üzerine tablolar yapıyor.

Kahvenin üstündeki buğulanmış süt tabakasında çizdiği minimalist karmaşık desenlerle "CreamArt" 'a öncülük eden Kang-bin'in en iddialı eserleri ise, Van Gogh'un “Yıldızlı Gece" ve Edvard Munch “Çığlık” adlı ünlü tablolarının minyatürlerini yaptığı uygulamalar.

Lee Kang bin creamart latte art 2 Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Kang-bin, renkli gıda boyaları ve esansları kullanarak, ince bir fırça yardımıyla kahvenin köpüğünün üzerine yaptığı resimleri en çok 15 dakikada tamamlıyor. Hepsi birer sanat eserine dönüşen kahveleri Seul'deki "Café C. Through" kahve dükkanında bir fincanı 30 TL’den satılıyor.

Lee Kang bin creamart latte art Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Disney favorileri Bambi, Snow White ve Winnie the Pooh da Edgar Degas'ın dansçılarının ve Leonardo DiCaprio portrelerinin inanılmaz gerçekçi resimleri de Kang-bin’in çok beğenilen çalışmaları arasında yer alıyor.

latte kahve sanati creamart ciglik Edvard Munch Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Kang-bin’in Instagram'daki 161 bin takipçisi CreamArt eserlerini büyük bir beğeniyle izliyor ve sık sık sevdikleri sanat eserlerinin uygulamasını da yapmasını istiyorlar.

Resim eğitimi almamasına karşın, ustalıklı tasarımları ona dünyanın her yerindeki latte sanatı yarışmalarında haklı bir şöhret kazandırdı.

latte kahve sanati creamart ciglik Van Gogh yildizli gece 2 Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Kang-bin, 17 yaşından beri kahve yapıyor. Zorunlu askerlik görevini tamamlarken kahve yapmaya başladı ve kendi makinesini satın alıp kamptaki diğer askerler için bir cafe açmaya karar verdi.

latte kahve sanati creamart ciglik Van Gogh yildizli gece 3 Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Uluslararası Kahve Organizasyonu'na göre, kişi başı kahve tüketiminin neredeyse iki katına çıktığı Güney Kore, latte sanat sahnesi için de yeni bir merkez oldu.

latte kahve sanati creamart ciglik Van Gogh yildizli gece Latte sanatında çığır açan Güney Koreli baristanın ünü dünyaya yayıldı

Güney Kore Sineması’nın ünlü aktristi Kim Su-Kyung da, Kang-bin’in yeni bir hayranı olarak özel müşterileri arasına katıldı. Su-Kyung Reuters'e verdiği demeçte, "Televizyonda Barista'nın bu tür ünlü tabloları çizdiğini duydum, çok yetenekli ellerinin olduğunu düşünüyorum" diyor.

Yorum Yaz