Kedilerin kışı kolay geçirmesine yardımcı olur musunuz?

izmir de kediler boyle isiniyor  Kedilerin kışı kolay geçirmesine yardımcı olur musunuz?

İzmir'de soğuk kış günleri kendini hissettirirken, Balçova'daki bir grup sokak kedisi, ilçede kullanılan jeotermal enerjiden yararlanıp, rögar kapaklarının üstüne oturarak ısınıyor.

İzmir'de kış artık kendini iyice hissettirmeye başladı. Soğuk hava koşullarından en fazla etkilenen hayvanlar arasında sokakta yaşayan kediler de yer alıyor. Ancak kentte jeotermal enerji ile ısınılan Balçova ilçesinin Ilıca Mahallesi'ndeki kediler ısınmanın yolunu buldu. Cadde üzerindeki, içinden sıcak su geçen rögar kapağının üzerine oturan sokak kedileri ısınıp, soğuktan korunuyor.

el yapimi kedi evleri Kedilerin kışı kolay geçirmesine yardımcı olur musunuz?

İçine Sıvı Yağ Damlatılmış Bir Kap Su

Kış günleri sokak hayvanları için soğuk yüzünden oldukça zor geçiyor. Birçok kedi soğuğa dayanamayarak kış günlerinde hayatını kaybediyor. Uzman veterinerler sokak kedileri için soğuk günlerde içine birkaç damla sıvı yağ damlatılmış bir kap su vererek bu zorluğu aşmalarına yardımcı olmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Ayrıca aç kedilerin soğuğa dayanıklılığı daha zayıf olduğundan sokağa bırakılan yiyecekler de kedilerin yaşamları için oldukça önemli. Ancak kedilere verilen kemiklerin boğazlarını ve midelerini kestiğini bilmekte de fayda var.

besiktas abbasaga parkindaki kedi evleri Kedilerin kışı kolay geçirmesine yardımcı olur musunuz?

İstanbul Beşiktaş'ta Abbasağa Parkı'ndaki kedi evleri

İnternetten kısa bir arama yaparak ucuz, kolay ve hızlı yapılabilen kedi evleriyle ilgili onlarca fotoğraf ve videoya da ulaşılabiliyor. Bazı belediyeler de isteyenler için bahçe ve sokaklarındaki kedilere ev gönderme hizmeti sunuyor.

İzmir haberi BirGün gazetesinden alınmıştır.

catsaray abbasaga parki besiktas 2 300x177 Kedilerin kışı kolay geçirmesine yardımcı olur musunuz?İLGİLİ HABER: “İstanbul’un ortasında yeni bir saray”

Yorum Yaz