Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

evsahibine kizdi trenlerde yasamaya basladi Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

Ev sahibiyle yaşadığı tartışmalardan sıkılan ve artık kira vermek istemeyen 23 yaşındaki Alman üniversite öğrencisi Leonie Müller trenlerde yaşamaya başladı

Washington Post kaynaklı habere göre, 380 dolara aldığı aylık abonman kartıyla Almanya sınırları içindeki her trene binebilen Müller, böylece bilgisayarı ve elbiselerinin bulunduğu büyükçe bir sırt çantasıyla trenlerde yaşamaya başlamış.

evsahibine kizdi trenlerde yasamaya basladi 2 Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

Trenlerdeki banyoların her türlü ihtiyacını karşıladığını belirten genç kadın, “Akşamları bilgisayarımda yazı yazıyor, kitap okuyor ve yeni insanlarla tanışıyorum. Trenlerde adeta kendimi evde gibi hissediyorum. Aynı yere çakılı kalmıyor, sürekli yeni yerler görüyorum” diyor.

evsahibine kizdi trenlerde yasamaya basladi 4 Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

Şehir şehir dolaşıp, arkadaşlarını da ziyaret etme imkanı bulduğunu dile getiren Müller, “Tren kompartımanından farksız bir daireye her ay 450 dolar ödüyordum. Faturalar için de ekstra tabii ki… İnsanların, sistem tarafından kendilerine biçilmiş normlardan kurtulmaları gerektiğine inanıyorum ve onlara esin kaynağı olmak istiyorum” ifadelerini kullanıyor.

evsahibine kizdi trenlerde yasamaya basladi 6 Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

Genç üniversite öğrencisi, trenlerde sürdürdüğünü hayatını aynı zamanda akademik bir amaçla da destekliyor. Final tezi olarak trenlerde yaşadıklarını kaleme alan Müller, kişisel blog sayfasını da günlük olarak kullanıyor ve deneyimlerini yazıyor. Anılarını sosyal medyada da paylaşan Müller’in takipçi sayısı her geçen gün artıyor.

evsahibine kizdi trenlerde yasamaya basladi 3 Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

evsahibine kizdi trenlerde yasamaya basladi 5 Ev Sahibine Kızdı, Trene Taşındı

Yorum Yaz