Dünyanın En Güzel Restoranları

Yemeklerinin güzelliği kadar muhteşem atmosferleri, özgün ambiyansları, eşsiz manzaraları ve servis kaliteleriyle çeşitli ülkelerin dünyaca ünlü restoranlarını bir araya getirdik

Ithaa The Maldives Dünyanın En Güzel Restoranları

Ithaa, Maldivler

Maldivler’de Rangali adasındaki Conrad Resort Hotel’in, denizin 5 metre altındaki bu cam kaplı restoranında, balık sürüleri, rengarenk güzellikteki mercanlar, muhteşem köpekbalıklarını izleyerek fantezi bir akşam yemeği çok ilginç olabilir. Çağdaş Avrupa mutfağından da yemeklerin sunulduğu bu ilginç mekanda elbette en çok yapılan şey selfie çekmek!

Nautika Dubrovnik Croatia Dünyanın En Güzel Restoranları

Nautika, Dubrovnik, Hırvatistan

Dubrovnik'in eski kent bölgesinde iki tarihi kale arasında yer alan deniz manzaralı çok güzel bir restoran. Burada akşam yemeği yiyerek hayran kalanlar arasında Roger Moore ve Eva Longoria gibi ünlüler de var.

Turandot Moscow Russia Dünyanın En Güzel Restoranları

Turandot, Moskova, Rusya

Moskova’daki “opera” temalı bu restoranın dekorasyonu için 2 milyon dolar harcandığı söyleniyor. Akşam yemeği için daha zengin bir yer hayal edilemez herhalde. Yaldızlı mobilyalar, fresklerle bezenmiş kubbe tavan ve peruklu (bewigged) müzisyenlerin canlı oda müziği eşliğinde bir yemek unutulmaz ve pahalı bir deneyim olsa gerek.

Ali Barbour’s Cave Restaurant Kenya Dünyanın En Güzel Restoranları

Ali Barbour Mağarası Restaurant, Kenya

Diani Plajı’nda 180 bin yaşında olduğu düşünülen üstü açık bir mağaranın içine yapılmış bu büyüleyici restoranda yıldızlar altında yemek yemek de ayrı bir keyif.

lemuerice 3312929k Dünyanın En Güzel Restoranları

Le Meurice, Paris, Fransa

Dünyanın birçok yerinde restoranı olan ünlü Fransız şef Alain Ducasse’in “Işık Şehri Paris”ten esinlenerek düzenlediği romantik bir mekan. Mekanda büyüleyici avizeler, antika aynalar ve freskler kullanılmış.

Sheesh Mahal Udaipur India Dünyanın En Güzel Restoranları

Sheesh Mahal, Udaipur, Hindistan

Lüks Leela Palace Hotel’in terasındaki bu restoranda da akşamları mum ışığı eşliğinde nefis Hint yemekleri sunuluyor. Karşıda görünenler de City Palace, yüzen Lake Palace ve Aravalli tepeleri.

Soho House Los Angeles US Dünyanın En Güzel Restoranları

Soho House, Los Angeles, ABD

Sunset Bulvarı üzerinde çatı katındaki restoran, zeytin ağaçları ve geri çekilebilir çatı ile kaplı, güzel bir bahçe terası olarak tasarlanmış. Bu restoranda yemek keyfini yaşamak için Batı Hollywood kulübüne üye olmanız ya da bir tanıdığınızın olması gerekiyor.

Grillmarket Reykjavik Iceland Dünyanın En Güzel Restoranları

Grillmarket, Reykjavik, İzlanda

İzlanda’nın başkentindeki bu en popüler restoran rustik tarzından hoşlananlar için. . Leifur Welding tarafından tasarlanan biraz karamsar renk düzeni, ahşap zemin, maruz taş ve açılan aydınlatma şehrin en şık yerlerinden biri haline getirmektedir. Bıldırcın ve bal gibi yöresel malzemeler menünün vazgeçilmezlerinden.

Sirocco Bangkok Thailand Dünyanın En Güzel Restoranları

Sirocco, Bangkok, Tayland

Tayland'ın ikinci yüksek binasının 63. katındaki bu ünlü restoran, neredeyse ışıltılı Bangkok şehri ve Chao Phraya nehrinin üzerinde yüzüyor. Akıllı aydınlatma tasarımı ile gece ilerledikçe kırmızı, yeşil ve mavi renklere dönüşerek büyüleyici bir atmosfer oluşturuluyor.

NoMad New York US Dünyanın En Güzel Restoranları

Nomad, New York, ABD

Belki de en entelektüel restoran! Big Apple otelinin ortasında camla ayrılmış bir bölümün içerisindeki kendi benzersiz karakteri ile bir dizi odadan oluşuyor. Fransa'nın güneyinden getirilen spiral merdiven ile iki katlı Barok kütüphane salonuna çıkılıyor. Görkemli salonu, koyu meşe mobilyalar ile de görülmeye değer.

Perla San Juan Puerto Rica Dünyanın En Güzel Restoranları

Perla, San Juan, Porto Rika

La Concha tesisi kısmı, bu nefes kesen restoran dışarıdan bir deniz kabuğu gibi görünüyor. Bir su havuzu ile çevrili. Mimar Mario Salvado'nun tarafından tasarlanan tavan aydınlatmasında 8 çarpıcı Murano cam lambalar kullanılmış.

Ristorante Grotta Palazzese Puglia Italy Dünyanın En Güzel Restoranları

Ristorante Grotta Palazzese, Puglia, İtalya

Adriyatik denizine bakan kalker kayaların içine oyulmuş. Tarihi bir geçmişi var. Söylentiye göre, yerel soylular 1700'lerde bu mağara içerisinde ziyafetler düzenliyorlarmış. Mayıs ve Ekim ayları arasında açılıyor.

Mozaic Bali Indonesia Dünyanın En Güzel Restoranları

Mozaik, Bali, Endonezya

Bali adasındaki bu restorana girdiğinizde biranda kendinizi tropikal yağmur ormanlarında hissedebilirsiniz. Fransız-Amerikan şef Chris Salans ve ekibi tarafından her gün değişik lezzetler hazırlanıp mum ışığında servis ediliyor.

1902 Restaurant Aswan Egypt Dünyanın En Güzel Restoranları

1902 Restaurant, Aswan, Mısır

Bir zamanlar Agatha Christie tarafından himaye edilen ve Nil kıyısında 19. yüzyıldan kalma bir binadaki Sofitel Hotel’in bir parçasıdır. 37 metre genişliğindeki kubbesi ile ikonik bir yapı olarak tasarlanmıştır. Fransız esintili yemekleri servis edilmektedir.

Hutong London Dünyanın En Güzel Restoranları

Hutong, Londra

Shard  Towers’ın 33. katında yer alan ve Hong Kong’taki ile aynı adı taşıyan modern bir Çin restoranıdır. Shandong Eyaleti’nin  "Lu okul" mutfağından hazırlanan menüde Kuzey Çin pişirme teknikleri kullanılmaktadır. Panoramik Londra manzarasının yanı sıra geleneksel kırmızı Çin fenerleri ve David Yeo tarafından tasarlanan ahşap panelli Moon Gates'i el oyması da görülmeye değerdir.

Caldera Santorini Greece Dünyanın En Güzel Restoranları

Caldera, Santorini Adası, Yunanistan

Yunanistan’daki dünyanın en güzel ve en romantik yerlerinden biri olan küçük Santorini Adası’nda volkanik kayaların üzerine kurulan Ege Denizi manzaralı şirin bir tatil restoranıdır. Hayallerdeki gün batımı tablosunu yaşatır.

Le Vieux Logis in Dordogne France Dünyanın En Güzel Restoranları

Dordogne, Fransa Le Vieux Logis

Oldukça büyük ve süslü bir yemek salonu. Ancak dışarısı içerisinden daha da cazip! Dere kenarındaki eski bir manastır restore edilerek turistik bir tesise dönüştürülmüş. Yüzme havuzunun kenarındaki ağaçların altında güneşlenirken, çimlere bakan manikürlü kadın bahçıvan ve dışarıda yemek yapan aşçıları izleyebilirsiniz.

Kaynak: The Telegraph

Yorum Yaz