Çinli ‘Şirinler’ Fransa’yı İstila Ettiler!

cinli sirinler fransayi istila ettiler Çinli ‘Şirinler’ Fransa’yı İstila Ettiler!

Çinli işadamı 6.400 çalışanını aynı anda Fransa’ya tatile götürünce ortalık karıştı

Çin’de milyarder bir işadamı, firmasının kuruluşunun 20. yılı şerefine 12 bin çalışanının yarısına verdiği hediye, işçilerden çok Fransa’yı şoke etti. 6 bin 400 çalışanını 4 günlüğüne Fransa’ya götüren milyarder, 15 milyon dolar harcadığı bu tatil paketi için neredeyse tüm Paris’i kapattı.

cinli sirinler fransayi istila ettiler 5 Çinli ‘Şirinler’ Fransa’yı İstila Ettiler!

Çin merkezli Tiens Group firmasının yöneticisi Li Jinyuan, kuruluşlarının 20. yıl dönümünü kutlamak için 4 günlük Fransa gezisine çıkardı. 2 gün başkent Paris’te, 2 gün de Nice’de kalan işçiler deyim yerindeyse kentleri ele geçirdi. Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yalnızca Paris’te 140 otelin Çinliler için rezerve edildiğini açıkladı.

cinli sirinler fransayi istila ettiler 2 Çinli ‘Şirinler’ Fransa’yı İstila Ettiler!

FRANSA FRANSA OLALI BÖYLE TATİL GÖRMEDİ

Cannes ve Monako’daki 79 4 ve 5 yıldızlı otelde 4 bin 760 oda Çinli çalışanlara ayrıldı. 6 bin 400 kişinin havalimanından kalacakları bu otellere ulaştırılması içinse en az 146 otobüs ayarlandı. Bu, Fransa’nın bugüne kadar gördüğü en büyük tatil rezervasyonuydu. ‘Ekibin’ yaptığı alışveriş de Fransa’ya 13 milyon dolarlık döviz kazandırdı.

cinli sirinler fransayi istila ettiler 3 Çinli ‘Şirinler’ Fransa’yı İstila Ettiler!

GUINNESS'E GİRDİLER

Diğer taraftan Çinliler bir rekor daha kırdı. Nice’in ünlü Promenade des Anglais’de (adını İngilizlerden alan gezinti yolu) toplanan ve firmanın renkleri olan mavi- beyaza bürünen işçiler, ‘Tien’in hayali Nice’de’ yazacak şekilde insan zinciri oluşturdu. Bu cümle, gökyüzünden görülebilen en uzun ifade olduğu için de Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

cinli sirinler fransayi istila ettiler 4 Çinli ‘Şirinler’ Fransa’yı İstila Ettiler!

Yorum Yaz