Bütün dünya aylardır canlı olarak bu kartal yuvasını izliyor

deniz kartali canli yayin 3 Bütün dünya aylardır canlı olarak bu kartal yuvasını izliyor

Estonyalı kuş bilimciler ülkenin batısında keşfettikleri deniz kartalı yuvasına yerleştirdikleri kamera ile tüm dünyaya canlı yayın yapıyorlar

Şubat ayının 15’inden sonra kartal yuvalarının yanında bulunmanın yasak olduğu ülkede, Estonyalı kuş bilimciler geçen yıl keşfettikleri deniz kartalı yuvasına bu yılın Ocak ayında kamera düzeneği kurdular.

deniz kartali canli yayin 5 Bütün dünya aylardır canlı olarak bu kartal yuvasını izliyor

Kamera düzeneği günün karanlık diliminde kapanırken, aydınlık diliminde çalışmaya başlıyor. Bu görüntüler, günlük telaş içinde koşturup duran insanlara diğer birçok haberden daha fazla örnek olacak nitelikte. Zaman kavramı olmayan bu güzel canlıların, sadece varlıklarıyla insanlara öğreteceği çok şey olabilir…

deniz kartali canli yayin 6 Bütün dünya aylardır canlı olarak bu kartal yuvasını izliyor

Yuvaya kurulan güneş pilleriyle çalışan kamera düzeneği yardımı ile erkek ve dişi kartalla yavrularının şimdiye kadar görmediğimiz yaşamlarından muhteşem kesitleri canlı olarak izlemek mümkün.

deniz kartali canli yayin 7 Bütün dünya aylardır canlı olarak bu kartal yuvasını izliyor

Biraz sabredilirse Haziran ayında yavruların ilk uçuş denemelerini de izleyebilirsiniz. İzlemekten canınız sıkılırsa bir koltuğa oturup sadece kuşların cıvıltısını dinleyerek rahatlamanız da mümkün.

deniz kartali canli yayin Bütün dünya aylardır canlı olarak bu kartal yuvasını izliyor

İlerleyen günler için bu linki de kopyalayıp saklayabilirsiniz: http://www.looduskalender.ee/n/en/node/67

Yorum Yaz