Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi

Bill Gates in 1973 and again in 2016. Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi

Sosyal medyadaki ‘yıllar sonra aynı kare’ çılgınlığına Bill Gates de katıldı ve 'Ask me’de soruları yanıtladı

Yazılım ve teknoloji devi Microsoft’un kurucu CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Bill Gates, ünlü sosyal haber paylaşım sitesi Reddit için 'Ask me Anything' uygulamasında kullanılmak üzere, yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafındaki aynı pozu verdi.

bill gates in lise yillıigindaki fotografi 1973 Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi

Gates, 1973 yılındaki lise yıllığında yer alan fotoğrafındaki duruşunun aynısı tam 43 yıl sonra yineledi. Başında komik bir örgü şapka ve elinde telefon ahizesi ile masanın üzerine yatarak verdiği siyah beyaz fotoğraftaki ergenlik pozunu gülümseyerek yeniden canlandırdı. Ortaya bu sevimli görüntü çıktı.

Bill Gates 2016 da lise yilligindaki aynı pozu verdi Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi

hoverboard 225x145 Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdiGelen soruları da içtenlikle yanıtlayan Gates, yapay zeka gelişiminin ileride yaratacağı olası tehlikelere dikkat çekerek, bu konuda Elon Misk ve Stephen Hawking'in görüşlerini tartışmaya değer bulduğunu belirtti. Dünyanın bugün yaşadığı küresel terörizm sorununu anımsatarak, bu çılgın teknoloji ve ‘hoverboard’ların (uçan kaykaylar) ‘biyoterörizm’ olarak kullanılabileceği konusundaki endişelerini dile getirdi. Ancak aynı araçların elbette iyi amaçlı şeyler için de kullanılabileceğini de ekledi.

Bill and Melinda Gates Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdi

Bill ve eşi Melinda Gates Brüksel'de düzenlenen 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konferansında

bill gates twitter 225x145 Bill Gates 43 yıl sonra aynı pozu verdiGelen bir başka soru üzerine de, hâlâ giysi satın alma konusunda tutumlu olduğunu söyledi.

Bill Gates’e 'Ask me Anything'de sorulan tüm sorular ve yanıtlarını buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yaz